Dieta

Sporty zimowe a kondycja stawów

Zimą niestety wielu z nas rezygnuje z regularnego uprawiania sportów. Zła pogoda (śnieg, wiatr), brak umiejętności czy niekorzystne warunki (częste zanieczyszczenia powietrza) powodują, że na kilka tygodni odkładamy zajęcia fizyczne. Nie wolno jednak zapominać, że regularna i całoroczna aktywność fizyczna jest szczególnie ważna u osób z dolegliwościami stawów. Podpowiadamy, które zimowe sporty warto wybrać, by wzmocnić stawy i cieszyć się dobrym zdrowiem przez cały rok.

czytaj całość

Dieta przeciwzapalna – zasady, wskazania, ograniczenia

Nie od dziś wiadomo, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Również w zakresie toczących się w organizmie procesów zapalnych. Dieta przeciwzapalna ma na celu ich zmniejszenie. Stosuje się ją zazwyczaj w chorobach przewlekłych, również tych związanych z funkcjonowaniem stawów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady tej diety, określamy listę produktów dozwolonych i zakazanych oraz określamy, kto w szczególności powinien przyjąć taki sposób żywienia.

czytaj całość

Witamina E – właściwości, występowanie, niedobór

Witamina E to bogate źródło przeciwutleniaczy chroniących nas przed działaniem wolnych rodników. Wykazuje działanie przeciwrakowe, zapobiega powstawaniu zapaleń i opóźnia procesy starzenia się skóry. Wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy i kondycję stawów. Poznaj inne właściwości zdrowotne witaminy E i dowiedz się, w których produktach spożywczych występuje ona w największej ilości.

czytaj całość

Choroby reumatyczne a homeopatia

Na choroby stawów cierpi w Polsce ponad  9 milionów ludzi. Z zapalną postacią choroby zmaga się ok. 300-500 tys. Polaków, w tym dzieci i młodzież. Jedną z metod wspomagających tradycyjne leczenie reumatologiczne jest homeopatia. Dziedzina medycyny niekonwencjonalnej zakłada przyjmowanie specjalnych substancji pochodzenia naturalnego, które mogą wpływać na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Sprawdź, na czym polegają alternatywne metody leczenia stawów, a także czy te metody są skuteczne.

czytaj całość

Otyłość a zdrowe stawy

Zachowanie odpowiedniej wagi ciała ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Otyłość zwiększa ryzyko występowania dolegliwości zwyrodnieniowych stawów. Sprawdź w jaki sposób możesz poprawić funkcje biomechaniczne przeciążonych stawów oraz poprawić komfort swojego życia.

czytaj całość

Jak dbać o zdrowe stawy?

Uporczywe dolegliwości stawów to bardzo powszechny problem współczesnej cywilizacji. Nieaktywny tryb życia, przeciążenia fizyczne oraz niezdrowa dieta to częste przyczyny występowanie dolegliwości stawów. Aby im zapobiec, należy dbać o kondycję stawów od najmłodszych lat.  Zastosowanie się do kilku wskazówek może stanowić zarówno skuteczną profilaktykę jak i realną regenerację zdiagnozowanych schorzeń stawów.

czytaj całość

Dieta dla stawów

Na kondycję stawów wpływa wiele czynników. Niezwykle istotną rolę w zapewnieniu właściwego funkcjonowania stawów odgrywa sposób żywienia. Właściwie dobrana dieta nie tylko wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie, ale także zmniejsza ból stawów i przyspiesza okres ich regeneracji.

czytaj całość

Dna moczanowa - dieta

Dna moczanowa jest bolesną postacią zapalenia stawów. Atakuje stawy i powoduje ostry ból i obrzęk głównie w dużym palcu u stóp i palcach u dłoni, a czasem w nadgarstkach, łokciach, kolanach i kostkach. Jednak odpowiednio dobrana dieta pozwala zmniejszyć negatywne skutki choroby.

czytaj całość

Suplementy diety dla sportowców

Wysoki poziom aktywności fizycznej u sportowców przekłada się na większe zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze i witaminy. Sprawdź, dlaczego tak ważna jest suplementacja diety w przypadku stosowania wyczerpujących treningów.

czytaj całość

Kwas hialuronowy - tabletki, płyn, maści, kremy

Kwas hialuronowy odgrywa kluczową rolę w profilaktyce sprawnych stawów. Jego suplementacja może przybrać różną formę – tabletek, maści, zastrzyków czy płynu do picia. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze kwasu hialuronowego.

czytaj całość

Lek, wyrób medyczny i suplement diety - poznaj różnice

Poznaj różnice pomiędzy lekiem, wyrobem medycznym i suplementem diety. Sprawdź, czy jest sens wydawać pieniądze na preparat niebędący lekiem na receptę. Zobacz, w jaki sposób sprawdzisz, czy dany suplement może realnie uzupełnić niedobory w stawie. Poznaj opinie rehabilitantów i sportowców.

czytaj całość

Dieta w gonartrozie

W przebiegu gonartrozy, czyli choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej. Powstałych zmian nie da się cofnąć, można natomiast spowolnić ich rozwój. Oprócz ruchu, indywidualnie dobranej fizjoterapii (a jeśli jest taka potrzeba także farmakoterapii) bardzo dużą rolę odgrywa tu dieta.

czytaj całość

Glukozamina na stawy

Czy zawarta w preparatach na stawy glukozamina przynosi realną poprawę ich kondycji? Sprawdź, czym jest glukozamina, kiedy się ją stosuje, a także jakie są spodziewane efekty suplementacji glukozaminą.

czytaj całość

Dieta w artrozie

Nadwaga, otyłość czy brak ruchu to czynniki, które mają bardzo duży wpływ na wystąpienie artrozy. Sprawdź, jak skomponować dietę, która może spowolnić postępujący proces zwyrodnieniowy.

czytaj całość

RZS a dieta

Sprawdź, jakie składniki i produkty zalecane są dla chorych na RZS, a także jakich produktów chorzy na RZS powinni unikać. Poznaj towarzyszące złej diecie problemy związane z otyłością, niedowagą oraz niedoborami pokarmowymi.

czytaj całość

Czy suplementy diety są potrzebne?

Witaminy i składniki odżywcze powinny być dostarczane do naszego organizmu dzięki przestrzeganiu zbilansowanej diety. Niestety nie w każdym przypadku dieta okazuje się wystarczająca. Sprawdź, w jakich sytuacjach uzasadnione jest przyjmowanie suplementów.

czytaj całość

Skład suplementów na stawy

Jak wybrać dobry suplement diety na stawy, który realnie wzmocni zniszczone stawy? Skorzystaj z naszego zestawienia, w którym opisujemy jaki skład znajduje się w preparatach na stawy, a także jakie są możliwe skutki wynikające z ich zażywania.

czytaj całość

Suplementy diety - 7 faktów

Suplementy diety już na stałe zagościły w naszej codziennej diecie. Ponieważ sprzedaż suplementów diety nie podlega przepisom prawa farmaceutycznego, warto zachować dużą ostrożność przy wyborze odpowiedniego preparatu.

czytaj całość

Efekty działania suplementów na stawy

Wzmocnienie stawów, ograniczenie dolegliwości bólowych czy też poprawa struktury stawów... pożądanych efektów działania suplementów na stawy jest wiele. Sprawdź czego tak naprawdę możesz oczekiwać od preparatu na stawy...

czytaj całość

Kiedy warto stosować suplement na stawy?

W zależności od przyczyn, które wywołują ból stawu, powinniśmy zastosować odpowiednie środki wzmacniające stawy. Sprawdź w jaki sposób możesz poradzić sobie z dolegliwościami związanymi z chorobami zwyrodnieniowymi, uszkodzeniami...

czytaj całość

Najlepszy preparat na stawy dłoni i palców

Nadmierne zgięcie nadgarstka lub nienaturalne wygięcie dłoni spowodowane długą pracą na komputerze może wywołać mocny ból nadgarstka. Jeżeli odczuwają Państwo uciążliwe dolegliwości stawów dłoni oraz palców, należy jak najszybciej...

czytaj całość

Jak wybrać dobry preparat na stawy?

Duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy, wcale nie ułatwia nam podjęcia właściwej decyzji. Jeżeli naprawdę zależy Ci na ograniczeniu dolegliwości bólowych oraz poprawie kondycji stawów, musisz być świadomy, z czego wynikają różnice...

czytaj całość

Chondroityna

Chondroityna jest następnym podstawowym a zarazem niezbędnym składnikiem masy chrząstek oraz magnesem do płynów jest mukopolisacharyd chondroityny, który odpowiada za elastyczność tkanki.

czytaj całość

Kwas hialuronowy

Podstawowy kamień budowlany 'mazi' stawowej. Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialitowej. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu.

czytaj całość
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.