Jak wybrać dobry preparat na stawy?

Duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy, wcale nie ułatwia nam podjęcia właściwej decyzji. Jeżeli naprawdę zależy Ci na ograniczeniu dolegliwości bólowych oraz poprawie kondycji stawów, musisz być świadomy, z czego wynikają różnice pomiędzy poszczególnymi suplementami. Sprawdź, czy wszystkie preparaty na stawy są równie skuteczne. Zobacz jak wygląda relacja ceny do jakości działania poszczególnych suplementów. Podejmij decyzję na podstawie rzetelnych i sprawdzonych informacji.

 

Czynniki wpływające na jakość preparatów na stawy

Aby zyskać pewność, że wybrany przez nas preparat spełni postawione przed nim zadania, musimy wiedzieć, w jaki sposób działają suplementy, a także czym różnią się między sobą. Poniżej prezentujemy czynniki, które pomogą nam określić skuteczność ich działania. Sprawdź przeprowadzoną przez nas analizę składu preparatów oraz analizę czasu trwania i bezpieczeństwa suplementacji. Wybierz najskuteczniejszy suplement na chore stawy.

 

Czy wiedziałeś, że niski poziom mazi stawowej jest głównym powodem stanu zapalnego w stawach?

 

 

1. Skład preparatu na stawy

Kluczowym czynnikiem decydującym o skuteczności preparatu jest jego skład. Wbrew pozorom, nie wszystkie suplementy na stawy zawierają składniki, które bezpośrednio przekładają się na poprawę kondycji stawów. Często zdarza się, że dominującym składnikiem suplementu są witaminy lub ekstrakty roślinne. Wybór preparatu na stawy powinniśmy więc zacząć od analizy jego składu. Najczęstsze składniki suplementów na stawy to:

 

 • Glukozamina,
 • Chondroityna,
 • Kolagen,
 • Kwas hialurownowy,
 • Witamina C, B6, D3,
 • Mangan,
 • Magnez,
 • Wapń,
 • Ekstrakty z roślin - boswellia serrata, imbir, kurkuma, kora białej wierzby, żeń-szeń, hortensja, skrzyp polny, itp.

 

Czy każdy z ww. składników poprawia kondycję stawów?

Badania naukowców z Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wskazują, że nie ma bezpośredniego związku pomiędzy spożywaniem kolagenu, a poprawą kondycji stawów. Zażywanie kolagenu z pewnością nie zaszkodzi stawom. Niestety suplementacja bazująca jedynie na kolagenie nie przynosi pożądanych efektów.

 

kolagen-nie-poprawia-kondycji-stawow.jpg

 

Podobnie sprawa wygląda z glukozaminą. Nie ma jednoznacznego potwierdzenia, iż spożywanie suplementów wzbogaconych o glukozaminę pozytywnie wpłynie na stawy. Większość badań udowadnia tezę, że podając pacjentom glukozaminę, osiągamy jedynie efekt placebo.

 

Wybierając preparat, przeanalizujmy dokładnie jego skład. Bardzo często okazuje się, że suplement zawiera tylko śladowe ilości głównego składnika aktywnego, który realnie wpływa na regenerację stawów. Zdecydowaną większość stanowią składniki uzupełniające - witaminy, ekstrakty roślinne, itp. Preparaty na stawy dostępne na rynku, nie są swoimi idealnymi zamiennikami. Mała proporcja składników aktywnych sprawia, że większość suplementów po prostu nie działa, tak jak byśmy tego oczekiwali. Brak wystarczająco skoncentrowanej porcji składników, które realnie poprawiają strukturę uszkodzonych stawów, to najczęstsza wada wielu ogólnodostępnych preparatów na stawy.

 

Wiedziałeś, że Hyalutidin HC Aktiv w swoim składzie ma jedynie niezbędne związki dzięki którym stawy zachowują swoje funkcje?

 

 

Jeżeli chcemy, aby nasze stawy otrzymały konkretną dawkę składników aktywnych, które bezpośrednio przełożą się na poprawę ich kondycji, wybierzmy kompleks kwasu hialuronowego z siarczanem chondroityny. Skuteczność działania tych środków, które zawierają unikalny kompleks obu składników została potwierdzona klinicznie oraz licznymi pozytywnymi opiniami pacjentów. Preparat Hyalutidin zawiera skoncentrowaną dawkę obu składników aktywnych w formie tego kompleksu, dzięki czemu zapewnia skuteczną regenerację uszkodzonych stawów.

 

2. Częstotliwość stosowania preparatów na chore stawy

Poprawa kondycji stawów, wcale nie musi wiązać się z koniecznością regularnego stosowania suplementów na stawy do końca życia. Niestety ze względu na niską zawartość składników aktywnych, większość preparatów dostępnych na rynku zakłada konieczność długotrwałej suplementacji. Często można spotkać preparaty, które wymagają przyjmowanie preparatu przez wiele miesięcy. Ze względu na krótkotrwały czas utrzymywania się rezultatów, suplementację należy dość często powtarzać.

 

hyalutidin-30-dni-suplementacji-rok-efektu%281%29.jpg

 

Wybierając suplement Hyalutidin HC Aktiv, zauważymy zdecydowaną różnicę w postaci redukcji bólu oraz poprawy ruchomości stawów. Efekty 30-dniowej suplementacji preparatem utrzymują się nawet do roku czasu.

 

Czy wiesz, że Hyalutidin HC Aktiv wystarczy stosować jedynie raz w roku przez 30 dni aby zapewnić ochronę wszystkich stawów?

 

 

3. Koszt suplementu na stawy

Przedział cenowy preparatów na stawy jest bardzo szeroki. Na rynku możemy znaleźć preparaty od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Analizując cenę preparatów należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

 

 • Skuteczność składników aktywnych - tanie suplementy zawierają najczęściej ubogie proporcje składników aktywnych, przez co ich skuteczność jest bardzo niska. Kupując suplementy na stawy, które zawierają przede wszystkim ekstrakty roślinne czy witaminy, tak naprawdę wybieramy preparaty, które praktycznie nie poprawiają kondycji stawów.
 • Długość suplementacji - przekalkulujmy, jak długo trwa okres suplementacji oraz ile tabletek musimy dziennie zażywać. Ostateczny koszt suplementu nie polega na porównaniu cen preparatów, ale na porównaniu łącznego kosztu suplementacji, który przynosi efekty w określonym przedziale czasu. Jeden cykl suplementacji preparatem Hyalutidin trwa tylko 30 dni.

 

Analizując cenę suplementów, okazuje się, że długotrwała suplementacja tanimi preparatami, może być zdecydowanie bardziej kosztowna, niż jednorazowa suplementacja droższym preparatem, który jest dużo skuteczniejszy i zapewnia długotrwałe efekty.

 

4. Komfort zażywania preparatu na stawy

To także bardzo ważny czynnik, który decyduje o wyborze określonego suplementu. Osoby cierpiące na bóle stawów, powinny wybrać taki preparat, który nie wywoła dodatkowych efektów ubocznych. Na rynku możemy spotkać suplementy, które występują w następujących formach:

 

 • Doustne tabletki - zdecydowanie najpowszechniejsza metoda suplementacji. Niestety mało skuteczna, ponieważ tabletki nie działają bezpośrednio na uszkodzone stawy i mogą także obciążać układ trawienny lub powodować negatywne skutki uboczne.
 • Iniekcje dostawowe - są to zastrzyki, które wprowadzają substancję bezpośrednio do stawu. Preparaty te uznane są za relatywnie bardzo skuteczne. Forma zastrzyków jest dość inwazyjna i bolesna. Zastrzyki trzeba regularnie powtarzać i na bieżąco konsultować stan z lekarzem. Część zastrzyków wydawana jest na receptę, a koszt jednego zastrzyku może wynieść ok 150 - 200 zł.
 • Skoncentrowany płyn - taką postać ma suplement Hyalutidin HC Aktiv. Jest to skoncentrowane połączenie kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny. Składniki te zostają jednocześnie wprowadzone do organizmu i są szybko rozprowadzone do wszystkich stawów. Płynna forma preparatu sprawia, że jego zażywanie jest bardzo wygodne i nie wywołuje dodatkowych negatywnych dolegliwości.

 

Na podstawie powyższego zestawienia, możemy łatwo stwierdzić występowanie dużych różnic pomiędzy poszczególnymi preparatami dostępnymi na rynku. Zanim podejmiemy decyzje o wyborze odpowiedniego suplementu, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy zależy nam na skutecznej regeneracji naszych stawów, czy na przyjmowaniu jakiejkolwiek kuracji przypadkowymi preparatami?

 

Jeżeli chcesz, aby Twoje stawy uzyskały nowe życie, skorzystaj z suplementu Hyalutidin HC Aktiv. 30-dniowa suplementacja dostarcza składników, które realnie odbudowują zniszczoną strukturę stawów i pozwolą Ci cieszyć się dobrą kondycją stawów nawet przez rok czasu.

 

Czy wiesz że długotrwałe stosowanie środków łagodzących jedynie objawy może wpływać negatywnie nie tylko na stawy, ale również na inne organu Twojego ciała?

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.