Palce

Palce zbudowane są z licznych, ale za to niewielkich kości, ścięgien, mięśni i więzadeł. Bardzo duża część elementów konstrukcyjnych dłoni to elementy ruchome. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie bardzo drobnych, precyzyjnych ruchów. Z drugiej zaś strony jest to przyczyna szybkiego zużywania się stawów, jak również większego ryzyka wystąpienia urazu.

Najlepszy preparat na stawy dłoni i palców

Nadmierne zgięcie nadgarstka lub nienaturalne wygięcie dłoni spowodowane długą pracą na komputerze może wywołać mocny ból nadgarstka. Jeżeli odczuwają Państwo uciążliwe dolegliwości stawów dłoni oraz palców, należy jak najszybciej...

czytaj całość

Stawy dłoni i palców

Codziennie ich używasz, codziennie pomagają Ci w każdej czynności. Zbudowane z drobnych stawów, kości i więzadeł razem tworzą dwie pomocne dłonie bez krótych ciężko się obejść. Poznaj ich budowę i funkcje, a także dowiedz się więcej o profilaktyce.

czytaj całość

Stawy palców

Stawy palców są narażone na liczne drobne urazy oraz przeciążenia, które mogą utrudnić wykonywanie precyzyjnych ruchów. Dodatkowo wystąpienie chorób zapalnych lub okołostawowych może być przyczyną uciążliwych dolegliwości bólowych. Choroby stawów palców dotykają bardzo często osoby, które są jeszcze aktywne zawodowo, wymuszając całkowitą zmianę ich dotychczasowego stylu życia i pracy. Chore stawy palców sprawiają, że codzienne czynności takie jak chwytanie, trzymanie, puszczanie lub ściskanie przedmiotów stają się niewykonalne.

Budowa stawów palców
Budowa stawów palców
ściśnięte palce u rąk

Choroby i regeneracja stawów palców

Ze względu na swoją delikatną budowę, stawy palców mogą ulegać licznym mikrourazom. W wyniku chorób zwyrodnieniowych, wykonanie nawet najprostszych, codziennych czynności, takich jak utrzymanie filiżanki, odkręcenie słoika, czy zapięcie guzika może być ogromnym problemem. Pierwsze objawy patologii w obrębie ręki to najczęściej obrzęk i zaczerwienienie w obrębie stawu, zwiększona wrażliwość i tkliwość, a także problemy z nawracaniem lub odwracaniem ręki. Ból w stawach palców może być oznaką wystąpienia choroby zapalnej lub schorzenia okołostawowego.

Dlatego warto zadbać o uzupełnienie niedoborów mazi stawowej, która potrzebna jest do prawidłowego działania stawu. Optymalnym rozwiązaniem, jest dostarczenie do stawu kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondorityny, a więc składników, które stanowią naturalny budulec stawu.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.