Dłonie

Dłonie to niezwykle precyzyjne narzędzia, które codziennie wykonują tysiące drobnych ruchów. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że sprawne dłonie, to nasze najcenniejsze narzędzie pracy. W profilaktyce zdrowych dłoni bardzo ważne jest dbanie o sprawność mięśni i stawów oraz ich odpowiednią elastyczność oraz ruchomość.

Zwyrodnienie stawów rąk – przyczyny, objawy, profilaktyka

Choroby zwyrodnieniowe stawów rąk nie tylko ograniczają komfort wykonywania codziennych czynności. To istotny problem społeczny i cywilizacyjny w starzejących się społeczeństwach. Charakterystyczne dla wieku podeszłego, dotykają także osoby młode, których praca wymaga intensywnego angażowania rąk. Sprawdź przyczyny, najczęstsze objawy oraz metody zapobiegające rozwojowi zmian zwyrodnieniowych.

 

czytaj całość

Rizartroza - ćwiczenia i rehabilitacja

Zmagasz się ze zmianami zwyrodnieniowymi rąk? Sprawdź przykłady ćwiczeń, które pomogą Ci w zachowaniu sprawności stawów.

czytaj całość

Najlepszy preparat na stawy dłoni i palców

Nadmierne zgięcie nadgarstka lub nienaturalne wygięcie dłoni spowodowane długą pracą na komputerze może wywołać mocny ból nadgarstka. Jeżeli odczuwają Państwo uciążliwe dolegliwości stawów dłoni oraz palców, należy jak najszybciej...

czytaj całość

Stawy dłoni i palców

Codziennie ich używasz, codziennie pomagają Ci w każdej czynności. Zbudowane z drobnych stawów, kości i więzadeł razem tworzą dwie pomocne dłonie bez krótych ciężko się obejść. Poznaj ich budowę i funkcje, a także dowiedz się więcej o profilaktyce.

czytaj całość

Stawy dłoni

Ruchomość stawów odbywa się dzięki pracy stawu promieniowo-nadgarstkowego, stawu śródnadgarstkowego, połączeń stawowych szerszego bliższego i dalszego nadgarstka oraz stawów znajdujących się pomiędzy kośćmi śródręcza. Ze względu na swoją budowę stawy dłoni z łatwością ulegają urazom oraz przeciążeniom. Podczas badania rąk w pierwszej kolejności porównuje się je obie ze sobą, ocenia się barwę skóry, ruchomość stawów, występowanie ewentualnych guzków i stwardnień podskórnych, a także zanik mięśni.

lekarz badający stawy dłoni
Badanie stawów dłoni
stawy dłoni
Stawy dłoni

Regeneracja stawów dłoni

Ręka zbudowana jest z 27 kości. Dłoń zasadniczo składa się z trzech części nadgarstka, śródręcza i palców. Główne unerwienie ręki stanowią nerw promieniowy, łokciowy oraz półśrodkowy. Wykonywanie ruchów rękami możliwe jest dzięki rozbudowanej strukturze stawów i więzadeł. W regeneracji stawów bardzo ważną rolę odgrywają siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy, a więc składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawu.

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.